פשוט לשתות יין טוב! משלוח מיוחד בחיפה והקריות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

T.H. Riesling San Antonio 2012

  • יקב: Undurraga (צ’ילה)
  • בתמצית: ריזלינג עילי ורב הבעה מצ׳ילה, מדויק ומיוחד, מומלץ למיטיבי לכת ביין
  • הרכב זני: 100% סוביניון בלאן (עמק ליידה)
  • אלכוהול: 12.5%
  • מחיר מומלץ: 115₪
  • חשוב לדעת: לצנן במתינות 10-12 מעלות. ישתמר עד 6 שנים משנת הבציר
  • יבואן: אדום כהה
  • ללגום ליד… אפריטיף פירות וגבינות קשות, אוכל אסיאתי עשיר, מאכלי עוף, תבשילי ירקות עשירים

הריזלינג המובחר הזה מצ׳ילה מזכיר במשהו את מקביליו האלזסיים, ואולי אופיים ה״ייקי״ של הצ’יליאנים מהדהד את הקרבה לסגנון הריזלינג מאזורי היין המפורסמים באירופה. אבל היובש והאיזון הפנימי אחרים. הפטרוליות כאן גרמנית למהדרין אבל האלגנטיות והסיומת היבשה והאינסופית מספרת סיפור של טרואר יוצא דופן ואקלים אחר, ימי יותר, או במילים אחרות – צ׳יליאני. הטרואר המיוחד ניכר במאפייני היין, עם 4 ק״מ בלבד המפרידים בין הכרם והאוקיאנוס השקט, ומרבצי גרניט שנמצאים ברבדים העמוקים של הקרקע. תסיסה מפוצלת בחביות טונו (500 ליטר) ישנות ומיכלי נירוסטה מספקים עומק, עידון ונוכחות מינימלית של טעמי חבית. העשייה המעולה של יקב אונדוראגה השאירה כאן הרבה דקויות שמספקות עונג, כאלה שמיטיבי לכת ביין יעריכו מאוד, כמו גם חובבי ריזלינג גרמני ואלזסי. צבעו קש זהוב עדין. האף מתפקע מפטרוליות ומינרליות שמצליחות להתכנס בצורה לא ברורה למסגרת אלגנטית, ומתחת עולים רבדי תפוח ירוק ורמזים לאפרסק צעיר, תאנה ומליחות ים עדינה. החיך פריך עם גוף קל עד בינוני ומתפתח לעושר יבש ופנטסטי ששוטף את החיך וסוחט אותו ארוכות בעדינות. ריזלינג פנומן שעומד ללא רגשי נחיתות מול מקביליו האירופאיים שצוינו לעיל.

מאחורי היין: הריזלינג המעולה שנסקר לעיל ממשיך את קו סדרת TH של יקב אונדוראגה הצ’יליאני, שמשמעות שמו היא Terroir Hunter, או צייד טרואר. היינות בסדרה מופקים מכרמים יחידניים בעלי פרי באיכות יוצאת דופן ומבטאים באופן חי ונקי עושר ניחוחות וטעמים מבלי להכביד.

SHARE​

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אותך

ארטיפיצ׳ה טינטו ליסטן נגרו - בלוג הפיינשמקר

Artífice Listán Tinto

אדום זני אותנטי מטנריף, ייחודי ומאוד שונה, מגובש ועשוי היטב. מומלץ להרפתקנים

שלושה מבעבעים לשנה האזרחית החדשה - דצמבר 2023, בלוג הפיינשמקר

סקירת מבעבעים – דצמבר 2024

סוף השנה האזרחית הניע חשק למבעבעים טובים. כל השלושה למטה היו גם חוויה מרעננת, זמינים במחירים נגישים יחסית ובאיכות מפתיעה.

כבר רשומים? התחברו

רישום משתמש חדש

שלום לך :-) רק רצינו לוודא...

…שהגיל שלך הוא 18 ומעלה.

דילוג לתוכן