פשוט לשתות יין טוב! משלוח מיוחד בחיפה והקריות
חיפוש
Close this search box.

Poggio al Tufo Rompicollo 2011

  • יקב: Tomassi (טוסקנה, איטליה)
  • בתמצית: סופר-טוסקן מודרני ברמת אמצע, עם אופי נגיש וגם נשמה
  • זנים: 60% סנג׳ובזה, 40% קברנה סוביניון
  • אלכוהול: 13%
  • חשוב לדעת: לאוורר מעט לפני השתיה. שתו עכשיו עד 7 שנים משנת הבציר.
  • מחיר מומלץ: 80₪
  • יבואן: שקד
  • ללגום ליד… מאכלים מתובלים כמו חריימה, תבשילי קדרה 

יש משהו מחשיד ביין מתחנף מטוסקנה, אפילו בשביל סופר-טוסקן כמוהו (ראו הרחבה למטה); זה כמעט אוקסימורון – טוסקני ומתחנף – היות ורוב היינות באזור היפהפה והמפורסם הזה, שהם לרוב מלאי אופי ונשמה, ארציים ומחוספסים מעט. אבל הנשמה שביין מתגלה אחרי קשב טוב, והוא מדבר מילים נעימות שמספרות סיפור קטן. היין נקרא על שם הכרם שממנו הופק, ופירוש השם רומפיקולו, ״שובר צוואר״, מתאר את הבציר המעט מאתגר במדרון שבו נטוע הכרם. מתחת לנועם של היין מתגלה אופיו המגובש והאיטלקיות שלו, שלבשה כאן שמלה מודרנית אבל נותרה איטלקית. צבעו ארגמן ורדרד וצעיר. האף מבושם ושובה לב, עם פטל אדום חמצמץ, סיגליות מתקתקות, צימוקים, פלפל שחור ורמז למנטה. החיך מתערסל עם היין, שממש שר, עם כל מאפייני האף באיזון נעים וסיומת צימוקית. רמת האלכוהול הנמוכה היא מבורכת. יופי של יין למי שפתוח לדון ז׳ואן איטלקי.

מאחורי היין: היינות המכונים “סופר טוסקן” מציעים זווית שונה ומודרנית של עשיית יין איטלקית איכותית. הם נשענים על ידע איטלקי אך משולבים בהם גם זנים בורדולזיים שלעתים מרכיבים את הממסך כולו. הם פותחו בשנות ה-70, תקופה שבה יינות קיאנטי סבלו מתדמית בעייתית, בניסיון יצירתי למצוא סגנון יינות חדש בעל פוטנציאל מסחרי. יקב אנטינורי המפורסם שייצר את היין לעיל היה אחד החלוצים בתחום. ברבות השנים הסופר-טוסקנים קיבלו מקום של כבוד ויוקרה עקב איכותם הגבוהה וההתאמה שלהם לשוק היין הבינלאומי ולחיך הגלובלי המתפתח.
SHARE​

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אותך

ארטיפיצ׳ה טינטו ליסטן נגרו - בלוג הפיינשמקר

Artífice Listán Tinto

אדום זני אותנטי מטנריף, ייחודי ומאוד שונה, מגובש ועשוי היטב. מומלץ להרפתקנים

שלושה מבעבעים לשנה האזרחית החדשה - דצמבר 2023, בלוג הפיינשמקר

סקירת מבעבעים – דצמבר 2024

סוף השנה האזרחית הניע חשק למבעבעים טובים. כל השלושה למטה היו גם חוויה מרעננת, זמינים במחירים נגישים יחסית ובאיכות מפתיעה.

כבר רשומים? התחברו

רישום משתמש חדש

שלום לך :-) רק רצינו לוודא...

…שהגיל שלך הוא 18 ומעלה.

דילוג לתוכן