פשוט לשתות יין טוב! משלוח מיוחד בחיפה והקריות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Carmel Winery 4 Vats 2016

  • יקב: יקבי כרמל (ישראל)
  • בתמצית: אדום ישראלי בכיוון ים תיכוני, טעים וזורם, רענן ומחוספס. מומלץ לנסות
  • הרכב זני: 55% מרסלאן, 25% קריניאן, 20% גרנאש
  • אלכוהול: 14.5%
  • מחיר מומלץ: 60₪
  • חשוב לדעת: לאוורר כשעה לפני השתיה. מוכן לשתיה עד 2020. מומלץ לצנן בעונות החמות
  • ללגום ליד… עם מגוון בשרים, נקניקים, פסטות רעננות

האדום המעניין 4 Vats מציע שתיה טובה ולא מעט עניין. יש בו הד ליינות יווניים עם חספוס כפרי מסוים, והוא אינו מכביד למרות אחוז אלכוהול לא מבוטל וריכוז טעמים מכובד. החספוס מושג בעזרת טעמי פרי רעננים וישירים אבל בעיקר בגלל החומציות המעט פרועה שלו, שלא היה מזיק לרסן אותה מעט, אבל כאמור היא משווה ליין אופי כפרי ואחראית לרעננות ביין. הבלנד מבוסס בעיקר על מרסלאן – הכלאה חדשה יחסית בין קברנה וגרנאש המשמשץ הגדלה בעיקר באזור לנגדוק שבצרפת – וכן גרנאש וקריניאן הגדלים באקלימים חמים יחסית ותורמים לתחושה המקומית שעולה מהיין. שתו אותו לצד בשרים מכל סוג ופסטות, או לבדו בספונטניות בכל עונה – כדי להתעורר קצת בחורף או כדי להתרענן בקיץ כשהוא מעט צונן אחרי שעה לפחות במקרר. צבעו ארגמן סגלגל כהה ויפה. אף שופע פרי מפתה ורענן, פטל אדום ומתחת ליקוריץ, קליפות הדרים ורמז לזיתים שחורים. החיך חמצמץ ובעל גוף בינוני, מציג ריכוז טעמים וחומציות בריאה עם סיומת ארוכה לחתימה. נסיון מבורך מוצלח מיקב כרמל להתקדם בעשייה שהיא מקומית אמיתית, נותר רק לצמצם את ריכוז האלכוהול ולעגל את החומציות, מומלץ.

מאחורי היין: סדרת Vats שיקבי כרמל השיקו בשנת 2015 היא חלק מהתעוררות הסגנון הים תיכוני ומסמלת יציאה מקיפאון סגנוני ומחשבתי בתעשייה המקומית. היין מגשים חזון ניצול מיטבי של טרואר מקומי; במקום להתחקות אחר סגנונות עולמיים מסחריים נפוצים, הוא בוחר כהשראה סגנון ים תיכוני, יווני למשל, או מדרום צרפת כפי שהיקב מצהיר. מיקב גדול כמו כרמל זוהי סנונית אותנטית ראשונה בכיוון, והיא חשובה ומעודדת.

SHARE​

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אותך

ארטיפיצ׳ה טינטו ליסטן נגרו - בלוג הפיינשמקר

Artífice Listán Tinto

אדום זני אותנטי מטנריף, ייחודי ומאוד שונה, מגובש ועשוי היטב. מומלץ להרפתקנים

שלושה מבעבעים לשנה האזרחית החדשה - דצמבר 2023, בלוג הפיינשמקר

סקירת מבעבעים – דצמבר 2024

סוף השנה האזרחית הניע חשק למבעבעים טובים. כל השלושה למטה היו גם חוויה מרעננת, זמינים במחירים נגישים יחסית ובאיכות מפתיעה.

כבר רשומים? התחברו

רישום משתמש חדש

שלום לך :-) רק רצינו לוודא...

…שהגיל שלך הוא 18 ומעלה.

דילוג לתוכן