פשוט לשתות יין טוב! משלוח מיוחד בחיפה והקריות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביקור ביקב עבייה 30.11.2012

את היינן העצמאי והמוכשר יוסי יודפת פגשתי בשיטוט בחנות יין. התחברתי בקלות אל האיש החביב והיינות שלו, נעימי הליכות ממש כמוהו. הגישה של יוסי ליין ממשיכה את תפיסת עולמו הסביבתית, האומנותית והצנועה. יוסי בא מתחום האומנות (עיצוב תפאורה לתיאטרון) והוא מחובר לאדמה וחיים כפריים פשוטים. את יקב עבייה, הנקרא על שם הגבעות באיזור יחיעם שבו הוקם היקב, הקים יוסי בשנת 2006 ועשיית היין שלו מתגבשת עם השנים והבטחון שהוא צובר בעשייתו. את הענבים שנבצרו בחלקם בשפלת יהודה מחליפים אלה של הגליל העליון, ובמקום קברנה וקריניאן, שבינתיים יצא מרשימת הזנים שהוא עובד איתם, היינות האדומים שלו נסמכים בעיקר על סירה.

התארגנו קבוצת חברים חובבי יין ויצאנו ביום קריר ושמשי של תחילת נובמבר מצויידים בגבינות מתוצרת המחלבה המקומית של הקיבוץ וענבים טריים ורעננים. לצד היינות מההיצע הרגיל של היקב (עבייה אדום, Moon A ועבייה לבן) טעמנו גם סנג’יובזה נסיוני משנתו הראשונה של היקב. השיחה נסובה על עולם ישן מול חדש, מוסיקה ואומנות, וגם עניין שהבענו בהקמה והרצה של יקב בוטיק קטן של איש אחד שמייצר עם מעט עזרה קצת פחות מ-4000 בקבוקים בשנה. יוסי סיפר על הטיפול האינטימי ממש בכל זן, למשל הקריניאן שלפעמים ממש מבקש חמצן כדי להתפתח בשלב התסיסה.

חלק מהיינות של יוסי נסקרו באתר. אדום “הדגל” של היקב שטרם נסקר כאן בשלב זה, Moon A, קיבל את שמו על שום “החלומות שאני מכניס ליין הזה”, כהגדרתו הטיפוסית של יוסי. ככלל, היינות של יקב עבייה מציגים אופי אמיתי, כזה שמדבר אל האף והחיך. איכותם גבוהה, הם נעימים וטעימים ומעל לכל צנועים ואלגנטיים. עבייה לבן 2011 הוא ויונייה נדיר באופי הישראלי, עולם ישן מקופל אל יין של יקב ישראלי צעיר. עבייה אדום 2008 (קברנה וקריניאן) הוא יין קטיפתי, מתקתק ואלגנטי, שמאז השתנה ונותן ביטוי דומיננטי לזן סירה.

יין וחברה טובה ביקב עבייה
יין וחברה טובה ביקב עבייה
SHARE​

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אותך

ארטיפיצ׳ה טינטו ליסטן נגרו - בלוג הפיינשמקר

Artífice Listán Tinto

אדום זני אותנטי מטנריף, ייחודי ומאוד שונה, מגובש ועשוי היטב. מומלץ להרפתקנים

שלושה מבעבעים לשנה האזרחית החדשה - דצמבר 2023, בלוג הפיינשמקר

סקירת מבעבעים – דצמבר 2024

סוף השנה האזרחית הניע חשק למבעבעים טובים. כל השלושה למטה היו גם חוויה מרעננת, זמינים במחירים נגישים יחסית ובאיכות מפתיעה.

כבר רשומים? התחברו

רישום משתמש חדש

שלום לך :-) רק רצינו לוודא...

…שהגיל שלך הוא 18 ומעלה.

דילוג לתוכן